API ها چیست؟

به زبان ساده، APIها برنامه‌

به زبان ساده، APIها برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که برای توسعه برنامه‌های دیگری که به فناوری از قبل موجود شرکت‌های دیگر وصل می‌شوند، استفاده می‌شوند. با استفاده از APIها، بانک‌ها می‌توانند تجربه یکپارچه‌تر و کارآمدتری به مشتری ارائه دهند.

 به کمک API ها، راه حل های نوآورانه ای ایجاد می شود که مشکلات خاص بانکی را حل می کند.

مشکلاتی مانند تعداد زیاد پرداخت‌های ناموفق، پرداخت‌های بین‌المللی ناسازگار یا ناکارآمد، مدیریت نقش‌ها و مسئولیت‌های داخلی، تغییر یا لغو پرداخت‌ها در کوتاه‌مدت و موارد دیگر.

در حال حاضر سه نوع API وجود دارد که همگی دروازه ای برای راه حل های نوآورانه تر هستند. این شامل:

APIهای خصوصی – APIهای خصوصی که معمولاً در سازمان بانکداری سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به افزایش کارایی عملیاتی کمک می‌کنند و اکثریت قریب به اتفاق بانک‌ها آن را ضروری می‌دانند.

APIهای شریک – معمولاً بین یک شریک شخص ثالث خاص و یک بانک اتفاق می‌افتند، APIهای شریک به ویژه در رابطه با کانال‌ها، محصولات و غیره جدید اجازه گسترش می‌دهند. به عنوان مثال، از طریق مشارکت API، یک بانک می‌تواند با یک ثالث جداگانه کار کند. شرکت طرف برای ایجاد خودکار اسناد وام در رابطه با درخواست های وام. این همچنین به بانک اجازه می دهد تا وام ها را خودکار کند و کارایی را افزایش دهد. اکثر بانک ها به تدریج از API های خصوصی به شریک تغییر خواهند کرد.

APIهای باز – کم استفاده ترین نوع API، این ساختار شامل در دسترس قرار دادن داده های تجاری برای اشخاص ثالث است. در این مورد، بانک ها اغلب نگران امنیت داده ها و سایر اطلاعات حساس مشتری هستند.

پیوند بین APIها و موسسات مالی

اگر در حال حاضر در صنعت بانکداری هستید، می دانید که تجربه مشتری برای موفقیت شما ضروری است. در عصر بانکداری دیجیتال امروزی، اپلیکیشن های بانکی تقاضای بالایی دارند. به هر حال، عموم مردم خواهان تجربه ای با کاربری آسان هستند که جدیدترین خدمات دیجیتالی را ارائه دهد.

یک مطالعه کلیدی اخیراً نشان داد که از 2000 آمریکایی مورد بررسی، 31 درصد بیشتر از برنامه بانکداری تلفن همراه خود استفاده می کنند – بیشتر از رسانه های اجتماعی یا برنامه های هواشناسی. تقاضا به حدی در حال افزایش است که 91 درصد از کاربران ترجیح می دهند از اپلیکیشن بانکی خود استفاده کنند تا اینکه به صورت فیزیکی به شعبه مراجعه کنند.

بانک‌ها در حال حاضر از APIها استفاده می‌کنند، زیرا جریان‌های درآمدی جدیدی را اضافه می‌کنند، دسترسی به داده‌های اضافی مشتریان را افزایش می‌دهند، نوآوری‌های آینده را تشویق می‌کنند و موارد دیگر. آنها همچنین از توسعه کانال های توزیع جدید حمایت می کنند.

علاوه بر این، بانک ها با بهره گیری از API ها می توانند تجربه عمیق تر و کارآمدتری را برای مشتریان فعلی و آینده خود فراهم کنند. این به ویژه در مورد توانایی مشتریان برای تعامل یکپارچه با ارائه دهندگان خدمات مختلف صادق است. به طور کلی، APIها بر اساس آزادی بیشتر، انعطاف پذیری و شخصی سازی، تجربه مشتریان را بهبود می بخشند.

با ارائه مجموعه ای قدرتمند از راه حل های بانکی به مشتریان، بانک شما می تواند به نیروی غیرقابل توقف عملکرد، سرعت و کارایی تبدیل شود. خواه به یک ماژول اطلاعات اصلی، یک ماشین بانکی یکپارچه یا یک سیستم انتقال سیمی کارآمدتر علاقه مند باشید، FPS GOLD با ارائه نرم افزارهای بانکی پیشرفته به موسسات مالی کمک می کند. API های قدرتمند ما امکان سفارشی سازی را فراهم می کند که می تواند نیازهای هر بانکی را برآورده کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *